scorecardresearch

bursa ilahi grubu

2 izlenme
Kategori Müzik
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
Dilİngilizce [English]
Açıklama
Bursa'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri Şehreküstü Meydanı'nda gerçekleştirilen programla başladı.

Bursa Mehter Takımı'nın konseriyle başlayan törene Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz ve İl Müftüsü Mahmut Gündüz ile davetliler katıldı.

Vali Harput, burada yaptığı konuşmada, Allah'a giden yolun peygamberi sevmekten geçtiğini söyledi. Harput, şöyle konuştu:

"Bir araya geliş bizim kendimizi efendimize bağlılık noktasında bir kez daha sorgulamamızı gerektirir. O nasıl yaşıyordu?, Komşularıyla ilişkisi, ticareti, aile hayatı, çocuklarla olan diyaloğu nasıldı? Nasıl uyuyor, yatıyor ve yemek yiyordu? Bunları bilmek lazım. Bugün her inanan insanın o yüce peygamberin hayatına uyum sağlama noktasında kendini sorgulama günüdür. O bir rahmet, şefkat ve sevgi peygamberiydi."

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Müslümanların, böyle güzel bir dine ait olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Bursa Müftüsü Mahmut Gündüz de Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin uzun yıllar Mevlid Kandili nedeniyle bir kereye mahsus kutlandığını hatırlattı. Gündüz, "Diyanet Vakfı 1989 yılında bir karar alarak, 14-20 Nisan arasını Kutlu Doğum Haftası olarak belirledi. Şükürler olsun bugünlerde peygamberimiz binlerce programlarla anılıyor" dedi.

Konuşmaların ardından "Bursa 5. Kitap ve Kültür Günleri Etkinliği'nin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra davetliler sergiyi gezdi.

Yaklaşık 40 yayınevinin 15 bin kitabının yer aldığı serginin, her gün 10.00-21.00 saatleri arasında açık olacağı bildirildi.
Etiketler